Infolinka: 777 130 400 po - pá 9:00 - 17:00 (pauza: 12:00 - 13:00)

Jak na správně rozložené spaní

Rozkládací křesla a pohovky najdou uplatnění jak v malém bytě, kde šetří místo, tak i ve větším rodinném domě daleko za městem, kde rádi pořádáte večírky pro mnoho lidí, ovšem hluboko po půlnoci řešíte problém, kam uložit všechny ty, kterým se u Vás nadmíru zalíbilo.

Menší bydlení

Malý byt už dnes není jen přestupnou stanicí pro mladé lidi, než si pořídí něco většího, ale i řešením pro ty, kteří si kvůli práci pořizují druhé bydlení, v němž pak obvykle tráví jen večery. Malý byt může vyhovovat také seniorům kvůli nižším životním nákladům a všem generacím se osvědčuje jako městský doplněk k venkovskému rekreačnímu stavení se zahradou. Zkrátka a dobře, malé byty mají své opodstatnění, výrobci nábytku s nimi počítají a vymýšlejí nejrůznější triky, jak bydlení v nich zpříjemnit. Čím dál tím pohodlnější rozkládací pohovky jsou toho naprosto jasným důkazem.

Dvojnásobně prospěšnější spánek

Spánek je nejdůležitější dobou celého dne, proto se o kvalitní spaní nenechte ošidit, ani pokud nedisponujete velkou obytnou plochou. Na trhu je nepřeberné množství pohovek, vhodných pro příležitostné či trvalé spaní. Poptávka je stále větší, proto se i ve světě rozkládacího nábytku začaly používat ty nejkvalitnější matrace, které zaručí, že nepoznáte rozdíl oproti spaní v klasické posteli. Mnohé pohovky jsou navíc vybaveny úložným prostorem, který v malém bytě oceníte.

Jak vybrat a nepřebrat

Podstatné je mít již při zařizování bytu jasnou představu jakou funkci bude pohovka zastávat. Zdali poslouží pro příležitostní přespání návštěvy, nebo na ní budete usínat každý den. Podle toho vybírejte velikost pohovky, respektive lůžka při rozložení. Ideální velikost lůžka pro jednu osoba je šířka 90 cm a taková délka, která je součtem výšky uživatele a délky jeho chodidla.

Dále je třeba zvážit váhu spáče. Do malého bytu je vhodná trojmístná pohovka, případně dvoumístná v kombinaci s taburetem. Vyhněte se křeslům, ta nejsou do malého prostoru příliš vhodná. Pokud se bez křesla neobejdete, volte opět rozkládací variantu. Nezapomeňte na údržbu textilií. Prach vysajte nebo odstraňte prachovkou, poté otřete vlhkým hadříkem a nakonec nechte uschnout.

Rady a tipy jak vybrat nábytek